Моля, влезте или се регистрирайте.
16 Декември, 2017, 08:28:41
Заглавна страница Помощ Търси Календар Вход Регистрация
Новини: Форум за индийска философия и Йога.
+  Йога Форум
|-+  Вайрагя
| |-+  Проекти
| | |-+  Пранаяма Обучаваща програма
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема. « назад напред »
Страници: [1] Разпечатай
Автор Тема: Пранаяма Обучаваща програма  (Прочетена 4270 пъти)
rtsvet
Йогарадж
Вивекин
Публикации: 2215

« : 09 Септември, 2010, 02:33:42 »

След като ме питаха дали има програма за Пранаяма тактуване. Реших, че мога да напиша подобно нещо за 2-3 часа.

http://kenai.com/projects/pranayama/

С две думи - свободен проект Програма за обучение по пранaяма. Желаещи да се включат?
Програмата тактува и брои свободно зададени тактови комбинации.
Имам идея да се добави кратко Разяснение и Pre-Sets (предварително зададени смислени комбинации) Запис и статистика за упражненията. (DB, XL output)
Засега брои само на англииски
Свири по един тон на пиано

В кода съм включил ogg драивери за бъдещо използване на свободни  ogg  формат фаилове.
Предложил съм BSD лиценз.

Всеки, който иска може да се включи: Само да ми пише и има достъп за промяна на сорсовете.
Особенно ще се радвам, ако някой има желание да се заеме с подобряването на FreeTTS гласа и добавянето на друг.
Или с друг вариант с ogg частта.

За стартиране ви трябва java, кликнете тук:

http://kenai.com/projects/pranayama/downloads/download/launch.jnlp
Активен
Imago
Домакин
Вивекин
Публикации: 8037

« Отговор #1 : 10 Септември, 2010, 03:47:17 »

Нещо не тръгва. Не може да се натисне Run.
Активен

Книги на Евразия
eurasia кльомба abv.bg
Mtel - 0888 07 56 14
Viva - 0876 40 49 07
rtsvet
Йогарадж
Вивекин

« Отговор #2 : 10 Септември, 2010, 11:10:13 »

Fixed!  
(scheiß Bugs überall)

Активен
Imago
Домакин
Вивекин

« Отговор #3 : 10 Септември, 2010, 03:13:35 »

Пак не ще.
Активен

Книги на Евразия
eurasia кльомба abv.bg
Mtel - 0888 07 56 14
Viva - 0876 40 49 07
rtsvet
Йогарадж
Вивекин

« Отговор #4 : 13 Септември, 2010, 10:45:05 »

Java 1.6 ??
Активен
Imago
Домакин
Вивекин

« Отговор #5 : 13 Септември, 2010, 06:30:00 »

Проработи.
Активен

Книги на Евразия
eurasia кльомба abv.bg
Mtel - 0888 07 56 14
Viva - 0876 40 49 07
Павли Панев
Садхак
Публикации: 87

« Отговор #6 : 24 Септември, 2010, 06:39:58 »

След като ме питаха дали има програма за Пранаяма тактуване. Реших, че мога да напиша подобно нещо за 2-3 часа.

http://kenai.com/projects/pranayama/

С две думи - свободен проект Програма за обучение по пранaяма. Желаещи да се включат?
Програмата тактува и брои свободно зададени тактови комбинации.
Имам идея да се добави кратко Разяснение и Pre-Sets (предварително зададени смислени комбинации) Запис и статистика за упражненията. (DB, XL output)
Засега брои само на англииски
Свири по един тон на пиано

В кода съм включил ogg драивери за бъдещо използване на свободни  ogg  формат фаилове.
Предложил съм BSD лиценз.

Всеки, който иска може да се включи: Само да ми пише и има достъп за промяна на сорсовете.
Особенно ще се радвам, ако някой има желание да се заеме с подобряването на FreeTTS гласа и добавянето на друг.
Или с друг вариант с ogg частта.

За стартиране ви трябва java, кликнете тук:

http://kenai.com/projects/pranayama/downloads/download/launch.jnlp

Проявявам интерес към същноста на програмата. Опитах да стартирам но не се получава. Бихте ли ми казали какво представлява идята ви или да ми дадете нещо написано за тоава какво сте направили. Ако може добавете и как смятате, че трябва да се прави пранайама!  Нищо, че се смята в нашите среди, че това е до болка позната техника!
Благодаря предварително.
Активен
rtsvet
Йогарадж
Вивекин

« Отговор #7 : 24 Септември, 2010, 11:10:43 »

Ааа, идеята беше за нещо като програма-метроном, която да отброява тактовете при начално обучение за пранаяма. В началото това би дало усещане за преме и равномерност на тактовте за някои хора.
Но смятам, че за напреднали е вредно да се осланят на помощни средства вместо да тренират собственото си внимание. Емотикон

Идеята до голяма степен идеята се се вижда от началния панел. Човек трябва да въведе, какво иска.
Програмата трябва да отброява с човешки глас и така да дава усещане за времето, което остава за да се разпредели дъха.

Интересното в идеята е не това, което се казва, а това което се премълчава:
Със съответна добавка програмата може да се използва за изследване на влиянието на пранаяма. Трябва просто да се добавят желаните сензори. Ааа, смятате че да се пишат драйвери е сложно? Помислете за за входа от мишката - Ако разпарчосате една механична и свържете ролерчетата за колани бихте имали два, сензора за движение с готов вход. С последните можете да следите изпълнението на пранямата, ако постивите 2 опасващи ремъка на нивото на стомаха и 5 ребра. Ако представите стойностите за всеки момент като точки в декартова координтна система  ще получите двумерно пространство описващо възможните състояние на торакално и абдоминално дишане.

Лошото е, че познатите ми синтезиращи глас библиотеки са древни, а другите не подлежат на лесна инсталация ...

От друга страна едно Андоид приложение, като чели би имало  повече бъдеще ...

Е имали ентусиасти с технически умения и време?

Активен
Павли Панев
Садхак
Публикации: 87

« Отговор #8 : 26 Септември, 2010, 09:07:35 »

Ааа, идеята беше за нещо като програма-метроном, която да отброява тактовете при начално обучение за пранаяма. В началото това би дало усещане за преме и равномерност на тактовте за някои хора. 

Благодаря за информацията. Струва ми се, че не бих могъл да помогна. Успех!
Активен
Страници: [1] Разпечатай 
« назад напред »
Отиди на:  

запомни име и парола
Top Oriental Sites